Дума про слоника

Слоника замучили
Кляті москалі,
Нахилився слоник
Хоботом к землі:
"Прощавай же Україно,
Ти мій рідний краю!
Безневинно молоденький
Слоник помирає".
"Прощавай же Україно,
Ти мій рідний краю!
Безневинно молоденький
Слоник помирає".

Примітки:
Слоника замучили кляті москалі. Майстер іронічного вірша Позаяк використав у цьому вірші легенду, яка народилася у 1970 році. Тоді в Київському зоопарку раптово помер африканський слон, який був гордістю зоопарку. В Москві на той момент не було власних слонів і Київ наповнили чутки, що начебто акцію по ліквідації слона здійснила спецгрупа КГБ, щоби українці ні в чому не відчували себе першими за Москву. Жодних аргументів на користь цієї інформації не було, але достатньо абсурдна плітка продовжувала жити. Показово, що про неї відразу забули після арештів учасників Руху Опору в 1974 році, тобто коли загроза з боку Росії з уявної стала реальною.

Кляті москалі – типовий штамп при означенні росіян. В залежності від періоду історії наповнювався то агресивним, то жартівливим змістом.

Нахилився слоник хоботом к землі. Тут Позаяк вжив абсолютно непритаманний українській мові російській прийменник "к". Не зважаючи на гумористичний характер творчості автора, слід відзначити, що аналогічних помилок Позаяк припускався як під час свого викладання на журналістському факультеті університету, так і під час своєї дипломатичної работи. Ключ до такого мовного нехлюйства автора слід шукати в його складній родинні ситуації. Сам Позаяк виріс в україномовній родині українських філологів, але одружився на російськомовній одеситці, після чого в родині почалася мовна конфронтація, яка не могла не відобразитися на самому Юрієві.

Рекламне оголошення