Пробач мені

Падає темрява на землю
Наближається ніч так швидко
Хоч і робив я багато
Та й не встиг всього зробити.

Зруйнував чорні гори
Порубав лісів багато
Висушив ціле море
Нема чим залить багаття.

Приспів:
Пробач мені, вибач мені,
Вибач мені, пробач мені,
Пробач мені, що я не вмер.
Пробач мені, вибач мені,
Вибач мені, пробач мені,
Пробач мені, що ще не вмер.

Де небес моїх позолота
Моя ніч – твоя утіха
Лиш тобі моя робота
Не потрібна як на лихо.

Приспів

Тихо-тихо тече річка
Мов біда іде за мною
Тіло моє невеличке
Відпливає за водою.

Приспів:
Пробач мені...
Вибач мені...
Пробач мені, що я не вмер.
Пробач мені, вибач мені,
Вибач мені, пробач мені,
Пробач мені, що ще не вмер.

Примітки:
Основу вірша було написано Сергієм Жаданом внаслідок конфлікту, який виник між ним та його дружиною Світланою Олешко через флірт Сергія з львів’янкою Христиною Патик-Барбарою. Світлана Олешко – відомий харківський театральний режисер, керівник авангардового україномовного театру-студії "Арабески", який вона створила у 1993 році. Завдяки своєму походженню (поєднання української і єврейської крові) має надзвичайне нестандартне мислення. Найуспішніші вистави, поставлені Олешко: "Арабески", "Енеїда", "Байки Харківські", "Маленька п’єса про зраду", "Вертеп". Завдяки директору видавництва "Смолоскип" Осипу Зінкевичу театр під проводом Олешко здійснив гастрольне турне по діаспорних центрах США і Канади, а з допомогою Міжнародного фонду "Відродження" – по країнах Центральної Європи. Христина Патик-Барбара – дружина Михайла (Місько) Барбари, вокаліста іншої культової рок-групи зі Львова "Мертвий півень". Христина є директором мережі магазинів "Сенсус". Щоби мати можливість частіше бачити Сергія, Христина переконала власника "Сенсусу", відомого львівського бізнесмена Ярослава Рущишина відкрити магазин у Харкові, який і постав на вулиці Пушкінській. Під час відвідин Жаданом Львову, він зупинявся у подружжя Барбар. Сергій, Христина та її чоловік Місько щасливо уживалися втрьох. Єдиною незадовільненою стороною виявилася Світлана, внаслідок чого відбувся невеличкий сімейний конфлікт, який і послужив поштовхом для написання основи для пісні "Пробач мені". Ситуація була розв’язана в неординарний спосіб: Місько Барбара був делегований до Харкова, де в нього і відбувся роман зі Світланою. Олешко навіть довірила співакові грати головну роль у своїй улюбленій виставі "Вертеп". Офіційне залагодження стосунків відбулося на нараді всіх чотирьох зацікавлених сторін у Харкові, де, навіть, була досягнута домовленість про групові (вчотирьох) сексуальні ігри. Наскільки відомо, ця домовленість ніколи не була зреалізована, бо, на той момент, Сергій Жадан, після повернення з Австрії, втратив колишні почуття до Христини, і їхні стосунки поступово зійшли нанівець. Перевагу Сергій надав Світлані Поваляєвій, прес-аташе ще одного відомого львівського гурту "Королівські зайці". Генадій М’ясоєдов взяв участь в поетичній обробці вірша "Пробач мені" під стилістику "Калєкції".

Моя ніч – твоя утіха. Відома схильність Жадана залагоджувати будь-які проблеми в людських стосунках в сексуальний спосіб.

Лиш тобі моя робота не потрібна як на лихо. Головний аргумент Світлани Олешко до Сергія Жадана був, що поетична творчість того хоч і геніальна, але не приносить нічого до родинного бюджету.

Тіло моє невеличке. Жадан має надзвичайне худорляву статуру, тому і в його гардеробі переважають светри великих розмірів, які він носить на випуск.

Тіло моє невеличке відпливає за водою. Слова "відпливає за водою" були вставлені М’ясоєдовим і являють черговий прояв підсвідомих суїцидальних мотивів у його творчості.

Рекламне оголошення