Джяз

Понад містом в’ється жовтий дим.
А я не хочу залишатись більше молодим.
Ну послухай мене в останній раз.
Зараз я тобі заспіваю джяз.

Ріже в кров долоні бите скло.
Ну на що мені таке падло.
Краще я втоплюсь чи удавлюсь
Ніж співати цей гидотний блюз.

Знов кульгавий вітер гонить дим.
Як мене дістало бути молодим.
Зіпсували, суки, мою лайф.
Ну защо мені зламали кайф... кайф.

Примітки:
Пісня виникла в результаті публічного конфлікту, який відбувся між Генадієм М’ясоєдовим та Олесем Донієм після Установчих зборів Харківського обласного відділення партії "Молода Україна" (травень 1999 р). Олесь Доній (на той момент голова партії "Молода Україна") в багатьох своїх промовах використовує ідею необхідності зміни поколінь в українській політиці і культурі, акцентуючи свою увагу на прогресивності молодого покоління. З часом ці, доволі цікаві на початку дев’яностих думки, перетворилися на заяложений штамп, іноді спекулятивного характеру. Після виступу Донія, про це і було сказано М’ясоєдовим, який закінчив свою промову словами: "Я не хочу бути більше молодим!". Вечором того ж дня М’ясоєдов написав пісню, в основу якого і був покладений цей вигук.

Ну послухай мене в останній раз. Після конфлікту М’ясоєдов і Доній довгий час не розмовляли між собою. Їхні стосунки покращилися лише через два роки.

Ріже в кров долоні бите скло. За неперевіреною інформацією після усної сварки на поверсі історичного факультету Харківського університету між М’ясоєдовим і Донієм відбулася бійка, під час якої було вибито скло в шибці.

Зараз я тобі заспіваю джяз. Манера написання М’ясоєдовим слова "джяз" через "я" замість "а" більш ніде не зустрічається.

Зіпсували, суки, мою лайф. "лайф" англійською – життя. В середині дев’яностих М’ясоєдов часто вживав у своїх текстах британізми та американізми, але з часом відійшов від цієї традиції.

Краще я втоплюсь чи удавлюсь, ніж співати цей гидотний блюз. М’ясоєдов разом з "Калєкцією" відмовилися виступати перед делегатами Установчої партійної конференції з концертною програмою, як про це було домовлено раніше.

Краще я втоплюсь чи удавлюсь. Суїцидальні мотиви дуже часто зустрічаються у творчості М’ясоєдова.

Рекламне оголошення