Муравський шлях

Рекламне оголошення

Рекламне оголошення


Фото:
Муравський шлях


Коротка інформація:

Склад гурту:
Галина Лук’янець (керівник гурту),
Василь Міщенко, Iрина Романюк,
Андрій Ружинський, Лариса Северин,
Марія Семенова, Мирослава Семенова,
Сергій Степанов, Олександра Тимченко,
Наталія Філатова, Лариса Шемет.

Дослідницько-виконавський гурт "Муравський шлях" працює при Харківському обласному центрі народної творчості. Його учасники вивчають та виконують пісенний фольклор Східної України (Слобожанщина та Полтавщина). Крім того, гурт представляє на своїх концертах народні обряди, ігри, традиційну ансамблеву музику ("троїсті музики") і танці цього регіону.

До складу гурту входять викладачі, які вже 25 років займаються дослідницько-виконавською діяльностю, а також студенти, які співають у гурті і включаються до дослідництва. Репертуар гурту складається з більш ніж 50 унікальних ліричних, козацьких та солдатських пісень Лівобережної України, а також більше 100 зразків календарно-обрядового та весільного фольклору, колискових пісень та дитячих ігор, інструментальних награвань та фрагментів народних обрядів.

Гурт бере активну участь у концертній діяльності. Регулярні просвітницькі концерти, присвячені різним народним святам, теле- та радіопередачі фольклорної направленості є невід’ємною складовою частиною діяльності колективу. "Муравський шлях" був учасником національних та міжнародних фольклорних фестивалів у Києві, Каменець-Подільському, Новоград-Волинську, Бєлгороді, Харкові, Любліні, Таллінні, Клайпеді, Купішкісі та Шяуляї (Литва), Новій Усмані (Росія), Санкт-Петербурзі, Вільнюсі та інших.

Кредо гурту – збереження фольклорної традиції та її відтворення без будь-якої стилізації. Пісні виконуються в автентичній манері, що пов’язана з певним місцем в обряді та з часом виконання. Місцевий діалект ("жива мова"), традиційний танцювальний рух, оригінальні костюми та атрибути фольклорного обряду пильно зберігаються учасниками гурту у недоторканому вигляді.

Джерело:
murshliakh.kharkov.ua