ТаРута

Рекламне оголошення

Рекламне оголошення


Коротка інформація:

Склад гурту:
Євген "Їжак" Романенко – вокал, акустична гітара (автор музики та слів);
Олена "Копєйкіна" Романенко – народний спів (збирач фольклору);
Олександра Тарасевич (Стражник) – народний спів (збирач фольклору);
Данило Данилейко – сопілка, народний спів (збирач фольклору);
В’ячеслав Перепелиця – гітара електрична та класична;
Тарас Козак – барабани, перкусія, ксилофон;
Максим Бойко – гітара басова, труба, тромбон;
Андрій Кузьменко – перкусія;
Мар’яна Мархель – скрипка.

"Етно-рок фундація "ТаРУТА" – двічі лауреат Загальнонаціонального пісенного конкурсу "Червона рута". Засновником її є автор та виконавець, переможець вищезгаданого фестивалю в жанрі "Акустична музика" 2005 року – Євген "Їжак" Романенко. Восени 2007-го спільними зусиллями Євгена та співаків етно-ватаги "Гуртоправці" Данилом Данилейком, Оленою Копєйкіною та Олександрою Стражник, членом якої також являється "Їжак", було закладено перший камінь фундації, що нині зветься "ТаРУТА".

Далі було жарке літо 2008, під час якого ім’я "ТаРУТА" звучало на всіх відомих і не дуже фестивальних майданчиках України, починаючи зі столичної "Країна мрій" та закінчуючи бобрицькою "Рожаниця". А вже у 2009 році ватага підтверджує попередні здобутки свого керманича блискавичною перемогою на ХХ-му ювілейному фестивалі "Червона рута".

На думку самих гудців, секрет успіху "Етно-рок фундації "ТаРУТА" полягає в тому, що вона може представляти свою творчість не в одному музичному напрямку, а одразу в трьох: автентичний спів, акустична музика та етно-рок. Саме поєднання українських народних мелодій з сучасними "гітарними" ритмами створює абсолютно нове, унікальне музично-сценічне дійство, основним завданням якого є донесення до сучасної молоді української пісенної спадщини. Свій репертуар, побудований на основі авторських пісень Євгена "Їжака", музиканти гармонійно поєднують з автентичними мелодіями Київщини, Полісся та Полтавщини. Традиційну "рок" основу забезпечують такі інструменти, як барабани, бас-гітара, акустична та електро-гітари. "Автентичності" колективу надають сопілка, скрипка та ксилофон, а також професійний "народний" спів.

Рік 2010 став для "ТаРУТА" не менш знаковим, адже це рік виходу їхнього першого альбому – "Народжені в любові". Кожна пісня збірки нині сприймається як символ тарутівців, позаяк у ній і щирість української етніки, і нестримність сучасної поетики, і постійний музичний пошук-експеримент зі смаком та естетикою, що цікава й ваблива простому подорожньому, вишуканому меломану-інтелектуалу... Людині, яка покликана любов’ю і народжена в любові.

Джерело:
taruta.com.ua