Карпати, капела бандуристів

Рекламне оголошення

Рекламне оголошення


Коротка інформація:

Капела бандуристів "Карпати" Українського товариства сліпих – унікальний і самобутній колектив, єдиний у світі, де працює більше 60% інвалідів по зору.

Капела бандуристів "Карпати" була заснована при клубі Львівського учбово-виробничого підприємства УТОС в червні 1953 року. Фундатором колективу був працівник підприємства інвалід по зору Юрій Данилів – учень відомого в Галичині кобзаря Юрія Сингалевича.

Мета створення колективу – працювати на відродження української музичної культури, зокрема кобзарського мистецтва, традиційними носіями якого здавна були незрячі кобзарі та бандуристи.

З 1959 по 1974 рік з колективом працює відомий диригент і хормейстер Дмитро Катко.

З 1976 по 1996 рік художнім керівником колективу був Юліан Вовк.

1 жовтня 1990 року постановою Центрального правління Українського товариства сліпих був створений перший в системі УТОС професійний колектив, яким стала Львівська капела бандуристів "Карпати".

За період з 1990 року по 2007 рік колектив побував з концертами в усіх регіонах України, а також Чехії, Словаччини та Польщі. Крім того, капела бандуристів "Карпати" брала участь у 35 регіональних всеукраїнських та міжнародних фестивалях.

Нагороджена капела багатьма дипломами і грамотами, в тому числі і Почесною грамотою Кабінету міністрів України.

У творчому доробку колективу багато різноманітних концертних програм, серед яких тематичні: духовна музика, колядки, твори на вірші Тараса Шевченка, чумацькі і козацькі пісні, стрілецькі пісні, пісні УПА, концерт з творів Анатолія Кос-Анатольського, народні пісні, а також твори зарубіжних та українських композиторів.

Творчий склад капели бандуристів "Карпати" сьогодні складають 30 чоловік, з них понад 60% – інваліди по зору.

Художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Ярослав Мелех. Директор-розпорядник капели – Роман Кіт.