Іво Бобул

Рекламне оголошення

Рекламне оголошення


Коротка інформація:

Іво Бобул, народний артист України, співак, композитор, лауреат багатьох фестивалів. Народився 17 червня 1953 року в с. Тереблене Глибоцького району Чернівецької області в багатодітній сім’ї. У 1968 році закінчив середню школу та вступив до ПТУ № 76 в м. Слов’янськ Донецької області. У 1969 році взяв участь у конкурсі художньої самодіяльності між училищами, де завоював звання лауреата. У 1972 році був призваний до лав Радянської армії. Під час служби їздив із концертами по військових частинах. Став лауреатом Конкурсу військової пісні.

У 1979 році Іво Бобул був запрошений композитором Валерієм Громцевим у ВІА "Море" Севастопольського відділення Кримської державної філармонії. З 1980 року працює у ВІА "Черемош" Чернівецької обласної філармонії. У 1981 році був переведений на посаду соліста ВІА "Жива вода" Чернівецької обласної філармонії. Під час роботи в колективі була записана перша платівка з піснями композитора Левка Дудківського, які потім стали шлягерами: "Якщо любиш, кохай", "Зоряна ніч", "Краю мій, край", "Я побачив гори".

З 1984 року працював у Тернопільській філармонії солістом і керівником ВІА "Віватон". З 1997 року Іво Бобул – соліст Чернівецької обласної філармонії.
Під час роботи в цих колективах він взяв участь у багатьох конкурсах і фестивалях.

1980 р. – конкурс "Молоді голоси" (м. Тернопіль);
1982 р. – конкурс "На краще виконання пісень країн соц-співдружності" (м. Ялта);
1983 р. – конкурс радянської пісні (м. Сочі).

За вірність та відданість пісні, за великий внесок на вівтарь української культури Іво Бобул був нагороджений:
1995 р. – званням "Заслужений артист України";
1998 р. – званням "Народний артист України";
2000 р. – іменною зіркою на Алеї Зірок (м. Чернівці);
2001 р. – Хрестом пошани "Закон. Честь. Мужність";
2001 р. – орденом "Шахтарська Слава" III ступеня;
2002 р. – пам’ятною медаллю "10 років МВС України";
2002 р. – орденом Миколи Чудотворця І ступеня Фонду міжнародної премії;
2003 р. – орденом Ярослава Мудрого V ступеня;
2004 р. – Хрестом пошани Святого князя Олександра Невського.

Тернистий шлях співака не був усіяний квітами, але, незважаючи ні на що, він не зрадив ні собі, ні пісні. І пісня віддячила співаку народною любов’ю. Він дійсно став Народним Артистом України не тільки за званням, а і за визнанням Народу.

Він став одним із найкращих співаків України. Багато пісень з репертуару Іво Бобула стали народними шлягерами: "Душі криниця", "Місячне колесо", "Якщо любиш, кохай", "На Україну повернусь", "Скрипалю", "Одна єдина" та багато інших.

У 2002 р. були випущені студією "6 секунд" чотири компакт-диски: "Золота колекція", "Емігрантка", "Небеса очей твоїх", "Тополина любов".

4 квітня 2004 року відбулась значна подія у творчому житті співака – великий сольний концерт на найпрестижнішій сцені Національного палацу культури "Україна", під час якого були виконані найкращі пісні маестро.

Співак продовжує свій творчий шлях концертною діяльністю, розширює репертуар новими піснями та проектами, радує численних слухачів своїм високим мистецтвом.

Джерело:
bobul1.narod.ru