Контрабас

Рекламне оголошення

Рекламне оголошенняКоротка інформація:

Склад гурту:
Сергій Буланий – голос, акустична гітара, губна гармоніка;
Макс Михайліченко – козобас, гребінець, другий голос;
Ярослав Дем’яненко – барабан, тамбурин, сокира, дримба, другий голос.

Контрабас – україномовний акустичний гурт із Полтави. Така назва зовсім не означає, що серед музикантів є контрабасист. Це скоріше філософія, ніж музичний інструмент. Контрабас – це символ акустичної музики, це те, що поєднує в собі мінімум нот і максимум ритму.

У "Контрабасі" немає контрабаса…

Але є дещо цікавіше: є козобас, зроблений власноруч солістом гурту, є барабан із тарілкою, є бугай, є сокира й дерев’яний гребінець, які також стають музичними інструментами, є акустична гітара і губна гармоніка, є хороші, красиві пісні.
Контрабас – це і ніжна лірика, і тонка іронія, і веселі ритми, і хороший настрій. Це позитивна акустична музика.

Контрабас утворився на початку 2006 року як акустичний квартет, до складу якого, крім зазначених трьох учасників, входив іще фантастичний трубач – доктор Фелікс. Макс Михайліченко грав на бас-гітарі. У такому вигляді гурт виступив на фестивалі "Мазепа-фест" у 2006 й 2007 роках, а також зіграв декілька клубних концертів у Харкові, Полтаві, Сумах, Рівному. Тим же складом у середині 2007 р. було записано дебютний альбом колективу. Цей диск став ніби підсумком півторарічної роботи гурту, однак музиканти не поспішали показувати його слухачеві. Лише одна композиція ввійшла до збірки "Госпелс і спірічуелс. Сергій Жадан та хор монгольських міліціонерів", складеної з пісень на вірші харківського письменника, та ще одна потрапила до збірника полтавських виконавців "Рок-удар 2007".

Одразу після запису альбому з гурту йде трубач. Це була перша трансформація Контрабаса, яка потягла за собою часткову зміну репертуару і, звичайно, зміну звучання: функцію соло-інструмента перебрала на себе губна гармоніка. У такому вигляді гурт об’їжджає з клубними виступами майже всі регіони України, бере участь у багатьох фестивалях і громадських акціях. А журі фестивалю "Червона рута" визнає Контрабас кращим акустичним колективом України 2007 року.

Друга трансформація відбулася на початку 2008-го. З метою зробити гурт іще більш акустичним, Сергій Буланий виготовляє власноруч козобас – український народний акомпануючий інструмент, який досить швидко витісняє з інструментарію колективу традиційну бас-гітару. З’являються також барабан із тарілкою і бугай, так само Сергієвої роботи.

Після цих змін гурт стає ще цікавішим, адже змінюється його звучання, а разом з тим енергія й настрій самовираження робиться життєдайнішим та драйвовішим. Контрабас запрошують на фольклорні й літературно-мистецькі фестивалі, байкерські зльоти та в арт-клуби з сольними виступами.

У травні 2008 р., майже через рік після запису, Контрабас вирішує офіційно видати свій перший альбом з однойменною назвою, до якого увійшло 12 композицій.

Автор статті:
Сергій Буланий