Лесик-Band

Рекламне оголошення

Рекламне оголошення


Коротка інформація:

Створений у Львові у грудні 1990 року.

Засновник творчого колективу музикант та композитор-пісняр – Олександр Осипович Дацюк, в миру Лесик. Народився у Львові 11.06.1963р. в корінній галицькій родині з "австрійсько-угорським" устроєм. Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Ф.Колесси та училищі Культури по класу – диригент хору. За часів Радянського Союзу працював у багатьох будинках культури, в різних вокально-інструментальних колективах (лідер-вокал, гітара). Брав участь в тематично-естрадних конкурсах та неодноразово був лауреатом естрадних фестивалів. Один з перших, на теренах Союзу, учасників та засновників Львівського рок-клубу.

Творчий союз композитора тісно переплітався з відомими професіоналами музикантами Галичини: Олександром Гамбургом, Миколою Єфремовим, Сергієм Кузьмінським, Валерієм Кулічкіним, Юрієм Перетятко, Євгеном Тарнавським, Ярославом Бідником та іншими. Як наслідок, були створені нетрадиційні для свого часу але популярні рок-колективи: "Внуки Львова", "Стежки", "КООП-2", "Робочий день", "Роком круш". За роки творчої діяльності Олександр Дацюк написав багато як ліричних пісень так і батярсько-побутових, а фундаментом музичного супроводу обрав мелодійний рок-н-рол в сплетінні з галичанським орнаментом.

Не дивно, що ці пісні мали шалену популярність як в Україні, так за її межами, особливо в еміграційних колах слов’янських народів. Дотепним було й те, що в тексти пісень Лесик "замісив" легенький суржик, де прослуховуються польські, російські, англійські словосполучення, а за основу рідний, західно-український діалект. А в основному слухач мабуть вперше почув пісні про себе, про своє, де в сатиричній формі висвітлювалися теми – сексуальної революції – "при нашій цноті", пиятства, хамства, скупості, "новітніх бізнесменів" і так далі.

Так у грудні 1992 року, на студії відомого львівського композитора та скрипаля Олега Кульчицького був записаний перший альбом під назвою "Кошмарний сон", а згодом в березні, так само на матеріалі 80-х, вийшов у світ другий альбом під назвою "Інструкція". В склад тодішнього колективу ввійшли чудові музиканти: Юрій Фомін, Олександр Гамбург, Роман Лушовий, Олександр Дацюк та бек-вокал: Галина Нагірна, Олена Машагіна, Юлія Донченко. Багато пісень з перших альбомів стали насправді "народними" хітами: "Кошмарний сон" (Співали ящури), "Цигейкова шуба", "Журавлина получка", "Весна застоя", "Рекет", "Шарп", "Ах Андрюша".

Пісні невпинно лунали на всіх провідних FM-радіостанціях, займали чільні місця у хіт-парадах; до теми – чудово поправили свій матеріальний стан різного роду аудіопірати, дехто з яких на сьогодні є провідним захисником авторських прав та підняли свій парнас весільні музиканти, що вочевидь підкреслює популярність цього гурту в різних за соціальним складом верствах населення.

По приїзду з Польщі, де гурт довго гастролював, Лесик Дацюк, зі своїми піснями є постійним учасником Львівської телевізійної музично-інформаційної програми "Кнайпа з Високого замку", яка ввійшла в золотий фонд Галицької культури. Режисер Тетяна Козирєва, також композитор, неодноразово є бажаним гостем Львівського обласного радіо в музично-популярній авторській програмі музикознавця Марти Кінасевич – "Мандрівний меридіан".

У 1992 році колектив запрошує до співпраці Львівський театр-студія "Фестиваль", під керівництвом Є. Верблянського. В якому "Лесик-Band" разом з провідними виконавцями української естради: Наталкою Самсоновою, Гаріком Кричевським, львівським гуртом "Мандри" та київською співачкою Русею неодноразово успішно гастролюють по західному регіоні країни.

У листопаді 1992 року до складу "Лесик-Band" приєднуються чудові, високопрофесійні музиканти з багатим творчим досвідом, котрі разом незмінно працюють з композитором довгі чотири роки, що по сьогоднішній день рахується творчим піком команди.

Цим складом у Львові та Галичині, "Лесик-Band" завойовує масу прихильників та безліч аншлагових концертів. Після чого записує на студії "Мелос" (звуковий режисер Богдан Стефура), альбом "Мудрий вуйцьо" (1992), та "Пюре" (1993). Популярність пісень: "Горбатий", "Джулія", "Забава", "Колискова" (перша у хіт-параді української служби радіо в Парижі), "Сонячна Бразилія", "Випий за старого", "Кривавий блюз", "Раннє село" – коментарю не підлягає.

У 1994-1995 роках "Лесик-Band" є дипломантом популярної музики "Мелодія". А згодом на студії хорової капели "Трембіта" (звуковий режисер Є. Григор’єв) записує альбом "Цирк на дроті" (1995). Пісні з цього альбому є наглядним посібником української рок-культури.

У 1996 році київська національна академія випускає в світ CD збірник "Добра мадонна" та альбом "Цирк на дроті", котрий розійшовся значним тиражем. У цьому ж 1996-му "Лесик-Band" перші відкривають рубрику молодіжної телепрограми О. Старовойта та А. Саєнка "Дека", де своєрідністю відображався суто акустичний акомпонемент репертуару.

Визначним для "Лесик-Band" став і 2002-ий рік – в світ вийшли альбоми "Rock&Roll зі салом", "Блюз для фраєрів", "Дев’ять бабиних приколів" та "Коли гості в хаті".

"Лесик-Band" і надалі гастролює та творить нові роботи. Тому на цьому біографія гурту не закінчується...

Джерело:
mylinux.host.sk