Kozak System
Криза С.В.
Ми Боги
Наш маніфест
Не було і от
Ой, гук, мати, гук (разом з Тарасом Чубаєм)
Ой, із-за гір (разом з Тарасом Чубаєм)
Ой, там на горі (разом з Тарасом Чубаєм)
Партія снайперів
Приїхали з-за Дунаю (разом з Тарасом Чубаєм)
Про Андрія
Рана-любов (разом з Тарасом Чубаєм)
Росте Антонич (разом з Тарасом Чубаєм)
Сни ранньої весни
Сніг
Така спокуслива
Читати тебе
Шабля
Я ворота запираю


Рекламне оголошення

Рекламне оголошення


Коротка інформація:

Kozak System – це шоу в стилі "козак-рок", потужна музична формація з власним унікальним обличчям. Cинтез української та балканської музики, року, панку і ска, енергія слова та вибухова сила кожного інструменту. Концерт Kozak System – це миттєвий діалог з аудиторією, неймовірне дійство в танці, захоплюючі соло та неповторні сценічні образи.

Народження та становлення (1993 – 1998)

На початку 90-х друзі-студенти засновують гурт Актус – популярний серед київського андеграунду. За час існування Актусу у гурті змінилось кілька вокалістів (першим був Вадим Прудніков). У 1993-му до бас-гітариста Володимира Шерстюка та барабанщика Руслана Овраса приєднався Олександр Ярмола. З появою в колективі акордеоніста Івана Леня, гурту вдалося поєднати рок-музику з українською автентикою. Це і стало візитною карткою майбутньої Козацької Системи Гайдамаки. Відтоді музичні критики продукували різні терміни, аби позначити таке поєднання (від Karpaten SKA до Ska Speed Folk). У 1998 році під керівництвом гуру української сучасної музики Володимира Наконечного, Актус випустив магнітоальбом "No One Comprehends" на варшавському лейблі KOKA.

Історичні трансформації (кінець 1990-х – 2001)

На початку 2000-них британський лейбл ЕМІ робить музикантам пропозицію співпраці. Укладена з Гайдамаками угода стає першим контрактом ЕМІ в Україні. Назву гурту "Актус" стала історією, музиканти відтепер іменують себе – "Гайдамаки". Свободолюбство та бунтарський дух Гайдамаків, селян-повстанців, які у 18-му столітті боролися проти зовнішніх репресій та окупації, стали музикантам близькими за духом. Нова назва "Гайдамаки" влучно визначила напрямок у творчості команди – у ній поєднались і музичний стиль гурту, і його громадянська позиція і найголовніше – культурна самоідентифікація учасників Козацької Системи Гайдамаки.

У квітні 2001 року на леблі EMI у світ виходить однойменний альбом гурту. Критики тоді кажуть – "Гайдамаки" – це музика нового тисячоліття".

Богуслав по-гайдамацьки (2002 – 2004)

Перше відео гурту Гайдамаки – кліп на пісню "Полісся", знятий відомим режисером Віктором Придуваловим. У той же період до гурту долучається гітарист Олександр Дем’яненко, і окрім електрогітари, у майбутніх альбомах команди починає звучати домра та мандоліна. Музиканти отримують все більше пропозицій виступити на різноманітних майданчиках в Україні. Гайдамаків запрошують європейські фестивалі – Pohoda Festival (2001, 2002, Тренчин, Словаччина), Viljandi Folk, Parismuusika Festival (2003, Вільянді, Естонія), Litomerzickyi Korzen (2002, 2003, Літомерж, Чехія).

Відчувши справжню прихильність публіки, Гайдамаки готують наступний альбом. До вже звичного поєднання стилів із українською мелодикою – музиканти додають звучання жіночих народних голосів хору "Божичі".

Альбом прикрасили неперевершені пасажі цимбаліста Віталія Панця, кобзарська лірика Тараса Компаніченка, бандура Романа Гринькова, знаного в усьому світі.

Другий альбом Гайдамаків "Богуслав" з’являється у квітні 2004 року. Кліп на одноіменну пісню, відзнятий Олесем Саніним, стає присвятою усім українським воякам – козакам, гайдамакам, сучасним воїнам, які несуть свою службу далеко від дому.

Революція кольору сонця та Woodstock (2004 – 2005)

Підтвердивши другим альбомом свою відданість українським мотивам в поєднанні із сучасними ритмами, Гайдамаки – стають бажаними гостями в Європі. Музиканти вирушають у тур Словаччиною з групою Asian Dub Foundation. Далі – виступи у Чехії, Румунії та Естонії. Козацька Система Гайдамаки бере участь у фестивалі Orkiestra Swjatеcznej Pomocy (2004, Стальова Воля, Варшава, Польща) та шалено відривається разом із прихильниками на вітчизняних Шешорах, Mazepa Fest, Рок Екзистенції. Тим часом на зміну тромбоністу Руслану Трочинському та даб-майстру Владу Гримальському до групи приходять перкусіоніст Сергій Браварнюк та трубач Євген Дідик.

Зміни відбуваються і в країні. Осінь 2004-го стала переломною для України і її людей. Під час Помаранчевої революції – Гайдамаки на головному майдані – як музиканти і як громадяни. Їхня творчість, щирість та правдивість були розділені із тисячами патріотів, які вийшли на свою моральну революцію.

2005 рік розпочинається насиченим туром Польщею – Гайдамаки відіграють там понад три десятки концертів. В Україні цього ж року музиканти – учасники фестивалю Країна Мрій та багатьох інших вітчизняних фестивалів. Саме Гайдамакам надійшло запрошення вперше представити Україну на найбільшій сцені Європи – фестивалі Przystanek Woodstock (2005 рік, Костжин на Одері, Польща). Козацька Система Гайдамаки – стала хедлайнером на фольковому майданчику та зіграла на головній сцені у прайм-таймі фестивалю. Виступ саме на цьому концерті ліг в основу майбутнього кліпу "Божественна тромпіта". Музикантів номінують на престижну премію Woodstock у конкурсі Plebiscyt Zlotego Baczka.

Перверзія та підкорення Європи (2005 – 2007)

Третій альбом гурту – з’являється на світ у 2005 році в Україні під назвою "Перверзія". Записана у розпал Помаранчевої революції пісня "Листопад" закладає його початок. До запису альбому традиційно залучають чудових музикантів та хороших друзів – скрипаля Василя Гекера, контрабасиста Юрія Барбенюка, цимбалістів Івана Кавацюка та Володимира Польовчика. Натхнення, чималою мірою, музиканти черпають у творчості сучасного письменника-постмодерніста Юрія Андруховича. Саме йому Гайдамаки і присвячують своє нове музичне творіння.

Вже під назвою "Ukraine Calling" у січні 2006 Гайдамаки презентують цей реліз вже за кордоном – підписують контракт з німецьким рекордингом EastBlok Music.

Завдяки цьому релізові популярність Гайдамаків у Європі стрімко зростає. Завдяки співпраці з концертною агенцією "Agents4music", а пізніше "La Candella" один за одним формуються тривалі тури, презентації та інтерв’ю на поважних європейських телеканалах, нові пропозиції та запрошення до виступів, схвальні відгуки критиків.

Всього за кілька тижнів після виходу "Ukraine Calling" Гайдамаки опиняються на сьомому місці європейського хіт-параду "World Musics Chart Europe". Композиція "За нашов стодолов" потрапляє до плей-листу Charley Gillett – одного з провідних ведучих BBC у царині world music. Його програму The Sound of the World транслюють по всьому світі. А у жовтні 2006 року завдяки релізу "Ukraine Calling" німецький лейбл EastBlok Music включають до двадцятки кращих лейблів світу "Top Label Award winners" за версією найбільшої міжнародної музичної експозиції WOMEX. На церемонію нагородження до іспанської Севільї запрошують і самих Гайдамаків.

В 2007-му Гайдамаки грають на численних фестивалях в Україні та за кордоном. Зокрема фестивалях Amsterdam Roots Fest (Амстердам, Нідерланди), Mundial (Тільбург, Нідерланди), Musicas do Mundo (Сінес, Португалія), на концертах великої культурної експедиції Linz Europe Tour (Ізмаїл-Вилково, Україна) у рамках проекту ЄС The European Capital of Culture засновника альпійського року Губерта фон Гойзерна. Цього ж року Гайдамаки розпочинають співпрацю із львівським режисером Тарасом Химичем. Так з’являється відео на пісні "Кохання" та "Божественна тромпіта".

Подорожній дух та автентика Кобзаря (2008)

Студія високо в горах у Польщі, унікальне аналогове обладнання та фактично повне усамітнення сам на сам з інструментами – так народжувався новий альбом Гайдамаків. До роботи над ним долучились закордонні колеги – Cezary Borowski на DR-Studio (Вісла, Польща) та зведення і мастеринг від знаменитих даб-майстрів Mario Aktivator та Jarek Smok на студії AS One. Реліз "Кобзаря" відбувся навесні 2008. Незмінні поєднання різних стилів, талановиті вкраплення бандури від Івана Ткаленка, спів маленької Маланки Леньо, донечки акордеоніста Івана Леньо, вдалі творчі винаходи та по-справжньому козацьке натхнення – таким Україна почула альбом "Кобзар".

Саме під час запису Message на DR-Studio з лідером поляків Pidzama Porno Krysztof Grabowsky та дуетом MC Reggaenerator і Pablopavo з групи Vavamuffin і народжується нове відео Гайдамаків. Режисер – Тарас Химич. Того ж року з’являються кліпи на пісні "Чотири двори" режисера Антона Комяхова, "Роса" та "Ефір" Віктора Придувалова. А анімаційний фільм на пісню "Маланка" (керівник дитячої студії "Червоний собака" Сергій Мельниченко), де співає дитина і який творили діти, на кінофестивалі "Відкрита ніч. Дубль 12" визнали кращим у номінації "Мініаніма" та нагороджують призом глядацьких симпатій ІІІ Міжнародного фестивалю незалежного кіно КіноЛев-2008.

Тим часом Гайдамаки презентують свій черговий альбом за кордоном – тур охоплює всю Європу. Бельгія, Польща, Австрія, Швейцарія, Нідерланди, сім концертів у Німеччині, вперше Гайдамаки із виступами приїздять до Швеції та Данії. Після українського релізу альбом презентують у Берліні на лейблі EastBlok Music.

Європейський тур Гайдамаків завершується 7 березня 2008 року великим сольним концертом у Міжнародному Центрі Культури та Мистецтв Жовтневий Палац (Київ, Україна).

Серед гостей – представники мас-медіа не лише з України, а й європейських країн. Зокрема, журналісти міжнародного музичного журналу "EAST Mag" та знімальна група франко-німецької телекомпанії ARTE, ретранслятора телепередач про найбільш яскраві явища у сфері культури та мистецтва на території усієї Європи.

Про подію розповідають усі провідні вітчизняні ЗМІ. І українські меломани, і самі музиканти переконуються – їх творчість переходить на цілком новий рівень сприйняття. Концерт в Києві на підтримку четвертого альбому "Кобзар" стає історичним.

Творення нової легенди з Voo Voo (2008)

Цей рік приніс для Гайдамаків нову сторінку в їхній музичній історії. Спочатку Гайдамаки – хедлайнери музичного дійства Ander Art (2008, Мюнхен, Німеччина), виступають на масштабному фестивалі – Hangfoglalas Soundquest Festival (2008, Будапешт, Угорщина). Та протягом десяти днів завершують щовечора Український Тиждень – фестивалю народної культури у найбільшому європейському парку розваг Europa Park (2008, Rust, Німеччина). Також цього року гурт з України вперше виступає на сцені одного з 10 найпотужніших фестивалів світу – Lowlands (2008, Біддінхайзен, Голландія).

19 липня на фестивалі Strefa Inne Brzmienia (2008, Люблін, Польща) Гайдамаки презентують спільний проект з легендарним польським гуртом Vоо Vоо. За рік до того українські та польські музиканти знайомляться на перетині кордонів обох країн в рамках концерту "Європейський міст – Кордон 803" (2007, Угринів-Долгобичів, Україна-Польща). Легенди польського року Vоо Vоo та знані в Україні автентичні Гайдамаки неймовірним чином поєднали свої стилі і так створилася самобутня музика, унікальна творча суміш, яка одразу знайшла прихильників по обидва боки кордону.

Пульсуючий дух козак-року (2008)

Наприкінці листопаду 2008 року Гайдамаки разом із німецьким продюсером Кадером Кесеком створюють нову концертну програму. Динаміка на сцені, кропітка робота над звучанням та іміджем гурту дають свої результати. Гайдамаки звучать і виступають по-новому. А оновлене Гайдамацьке звучання отримує влучну назву "козак-рок".

Гайдамаки отримують запрошення виступити на Kustendorf Film & Music Festival (2009, Кустендорф, Сербія) – фестивалі культового режисера Еміра Кустуріци. Музиканти представляють своє Kozak-Rock Show шоу на одній з найбільших світових експозицій популярної музики EuroSonic Noorderslag (2009, Гронінген, Голландія). Рекламують Україну на 59-тому міжнародному кінофестиваль Berlinale (2009, Берлін, Німеччина). Вперше концерти відбуваються за участю молодого тромбоніста Олександра Чаркіна. Навесні Гайдамаки записують спільну пісню з польським треш-метал гуртом Rootwater.

Цього ж року Гайдамаки віддають шану усім, хто постраждав від аварії на Чорнобильській АЕС. Зйомки проходять у Чорнобилі, завмерлій Прип’яті, режисер Сергій Волков для нового відео гурту використовує вражаючі архівні матеріали. Відео на пісню "Мені здається" з альбому "Кобзар" презентують 26 квітня – в річницю аварії.

Диво Sziget’у та джаз у Коктебелі (2009)

Гастрольний графік Гайдамаків цього року насичений неймовірно. Свій "козак-рок" музиканти презентують на фестивалі Stare Misto (2009, Львів, Україна) та на Volxsfesta у південних Альпах (2009, Больцано, Італія). Гайдамаки – одні із учасників завершального концерту культурної експедиції Linz Europe Tour (2009, Лінц, Австрія). Знаний український дизайнер Олеся Теліженко створює костюми для гурту. Самі ж музиканти презентують одяг в рамках Українського Тижня Моди.

Проект Гайдамаків з Voo Voo визначають хедлайнером фестивалю Inne Brzmienia (2009, Люблін, Польща), публіка вітає поляків та українців на фестивалі Wegorzewo Eko Union Rock (2009, Вегоржево, Польща).

4 червня 2009 року найбільший у Польщі медіа-концерн Аgora видає спільний альбом музикантів "VooVoo i Haydamaky". Він стає культурною подією та бажаним подарунком для колекціонерів та шанувальників якісної музики.

Силами відомого польського продюсера Мірека Ольшувки та медіа-холдінгу Agora, альбом презентують у Варшаві. Перший його наклад розкупили у музичних крамницях менш, як за два тижні.

В кінці липня Гайдамаки грають на FelSziget Peninsula Festival (2009, Тиргу-Муреш, Румунія) За кілька тижнів відбувається визначна подія не лише для музикантів, але і для українського простору – Гайдамаки вперше презентують свою творчість на головній сцені найпопулярнішого у Центральній та Східній Європі фестивалю Sziget (2009, Будапешт, Угорщина). Опісля – фестиваль Huntenpop (2009, Варселдер, Голландія). А вже у вересні – нова подія для вітчизняного шоу-бізнесу – спільний виступ разом з Voo Voo. Українці і поляки – хедлайнери другого дня фестивалю Джаз Коктебель (2009, Коктебель, Крим, Україна). Під час тригодинного емоційного та енергетичного виступу – Гайдамаки вперше в Україні наживо презентують свій новий музичний доробок. На барабанах Гайдамаків вперше грає Сергій Борисенко.

Канада – далека і близька, та Balkanfest (2009-2010)

У цьому ж році Гайдамаки везуть свій козак-рок до Північної Америки. Концерти відбуваються у найбільших містах Канади – Едмонтоні, Вінніпезі та Саскатоні. Під час виступів музиканти приємно вражені – їхні пісні вже давно відомі тамтешній публіці. Гурт стає хедлайнером найбільшого українського фестивалю Північної Америки – Toronto Ukrainian Festival (2009, Торонто, Канада). Він збирає десятки тисяч гостей. Однак у тур Польщею, Чехією та Німеччиною вже не їде барабанщик Руслан Оврас. Серед виступів гурту в Україні – фестиваль Рок Січ (2009, Україна).

Гайдамаків запрошують представити саме український колорит на фестивалі південно-слов’янської музики Balkanfest (2009, Київ, Україна). Шоу, яке влаштовують Гайдамаки, споглядає кілька тисяч українців. Завершує концерт пісня Bubamara з Еміром Кустуріцею та його The No Smoking Orchestra. Разом із ними, та лідером Gogol Bordello Євгеном Ґудзем Гайдамаки влаштовують на сцені те, що і називають у світі слов’янською душею. На початку 2010 року до гурту приєднується трубач Сергій Соловій.

Золото за cd та "Сотворение мира" (2010-2011)

У 2011 році альбом "Voo Voo i Haydamaky" став бестселлером у Польщі. Гайдамаки отримують свій перший "Золотий диск". В Україні ж Козацька Система бере участь в унікальному концерті пам’яті Сергія Кузьмінського (Брати Гадюкіни) – "Я вернувся домів", виконуючи пісню "Гей, Іване!". Цього ж літа Гайдамаки виступають у Казані на масштабному фестивалі "Сотворение мира", заснованому Андрієм Макаревичем. Українці піднімаються на одну сцену з двома сотнями кращих артистів з 12 країн світу. Генпродюсер "Сотворения мира" Сергій Міров: "Хочу відзначити приголомшливу українську команду "Гайдамаки". Це найкрутіші на сьогоднішній день представники українського року. Зараз в Україні взагалі дуже сильно розвинена сучасна музика і, як це не дивно і не прикро, набагато краще, ніж у нас".

Стадіон у Варшаві та історичні зміни

Початок 2012 року виявляється для Гайдамаків насиченим на важливі для гурту події. 29 січня у рамках проекту "VooVoo i Haydamaky" музиканти відіграють спільну "золоту" програму з легендарними VooVoo на церемонії відкриття головної арени Польщі до ЄВРО-2012. Гайдамаки стають не просто єдиним українським, а й єдиним зарубіжним колективом, запрошеним на свято відкриття Національного Варшавського Стадіону.

Втім, подальший період видається для Гайдамаків найбільш гарячим та драматичним за усю 15-ти річну історію існування гурту. Непримиримі моральні та професійні розбіжності, що назрівали протягом останніх кількох років, та спроби вокаліста Олександра Ярмоли одноосібного користування інтелектуальною та матеріальною власністю гурту, вилилися у серйозний конфлікт Гайдамаків з ним. На будь-які спроби мирних переговорів зі сторони співзасновників гурту, ех-вокаліст реагує привласненням доступів до усіх інтернет ресурсів гурту, розповсюдженням серед партнерів та у ЗМІ неправдивої інформації, чисельними інтерв’ю з перекрученими фактами та підмінами понять, у яких намагається видати весь багаторічний здобуток гурту Гайдамаки за свій власний. У лютому 2012 року гурт припинив співпрацю з О. Ярмолою.

Kozak System

Гурт оновлює назву і продовжує працювати у добре знаному складі і активно готує новий матеріал для своєї нової платівки. Одночасно триває співпраця з відомими українськими артистами – Тарасом Чубаєм та Сашком Положинським. У квітні 2012 відбуваються зйомки відео-кліпу на підтримку першого синглу з нового альбому – пісні "Шабля". Режисер – Сергій Тахмазов.

У кінці листопада 2012 гурт презентує свій перший альбом в оновленому складі – "Шабля".

Джерело:
kozaksystem.com