Марсель
Бачиш як легко
Все не так погано
Де я і де ти (Діско)
ДНК
Ла-ла-ла-ла-ла
Модна пісня
Навколишній світ
Все не так погано
Де я і де ти (Діско)
ДНК
Ла-ла-ла-ла-ла
Модна пісня
Навколишній світ
Рекламне оголошення
Рекламне оголошення
Коротка інформація:
Заснування
Жив був собі простий хлопець на ім’я Олексій Карташов, який просто хворів музичною хворобою, не займався бандитизмом ще з 1983 року і намагався робити все, аби тільки бути присутнім на сцені. У пам’ятний рік створення гурту "Марсель", Олексій співав в одній хмельницькій банді. Але одного прекрасного дня, на початку серпня 2005 року, та банда розпадається і Олексій вирішує створити новий гурт.
І ось 6 вересня 2005 року, Карташов зустрічається зі своїм старим знайомим Дмитром Мацуцою, який на той час був одним з найкращих барабанщиків Хмельницького, і разом вони створюють новий гурт. Так на музичному небосхилі Хмельницького з’являється "Марсель". Дата 6 вересня 2005 року вважається офіційним днем народження банди.
Потім через знайомих Карташов знаходить для гурту бас-гітариста, яким став Олександр Менц. Дуже молодий (на той час 16 років), але дуже перспективний чувак, здібності якого дозволяли сказати, що він "натягне" любого в Хмельницькому стосовно рівня гри на бас-гітарі, наламувало тягу тільки те, що Сашко вставляв дуже багато усіляких наворочених замутів типу соляків на басухє. Трохи пізніше в гурті "Марсель" з’являється гітарист Сергій Костюк, старий знайомий Карташова. Костюк не відрізнявся віртуозною грою на гітарі, але гасав на сцені як ошаленілий. Ось так з’явився повний склад учасників, які згодом утвердили назву гурту – "Марсель".
Музон який грав "Марсель" на початку своєї діяльності, був у стилі hard core and funk, тобто такий собі речитативний вокал з важкою музикою, місцями в якій зустрічалися криві, фанкові акорди. Наприкінці листопада, того ж 2005 року, "Марсель" підготував 5 пісень, які 30 листопада хлопці забабахали на концерті у Хмельницькому національному університеті. Вийшло просто прекрасно, якщо не зважати на необмежену кількість "лаж" і те, що одразу після виступу, з гурту вирішив піти бас-гітарист Сашко. Мотивом послужили дві причини, як пояснив Олександр – погані стосунки з барабанщиком Дмитром і те, що йому подобається трохи інша музика, ніж та яку грав "Марсель".
Але буквально через неділю, Карташов запрошує в банду нового бас-гітариста. Так у гурті з’явився Олександр Цепульов, який на той момент грав ще в двох бандах. Новий учасник гурту поступався в рівні попередньому бас-гітаристу, але якщо Менц намагався у всіх можливих моментах вставити якісь важко сприймаючі для людського вуха пасажі, які розуміли тільки музиканти, то Саня Цепульов просто дійсно створював разом з барабанщиком ритм секцію. А ще Цепульов був просто кльовим чуваком і одразу влився в банду.
Початок розвитку
До Нового Року залишався один місяць, на протязі якого Цепульов "в’їхав" в усі п’ять пісень. Далі був Новий Рік, після якого Карташов запросив в групу ді-джея, ним був кращий на той момент скрейчер міста Хмельницького – DJ Кран (Антон Карельський), який дуже любив покурити і посміятись. "Марсель" почав створювати нові пісні вже з модним скрейчем. І ось 12 лютого 2006 року, в нічному клубі "СВ", хлопці заспівали вісім пісень на концерті присвяченому дню всіх закоханих, та ще й на одній сцені з гуртом "Мотор’ролла".
Далі все пішло просто дивовижно, у хмельницьких газетах почали з’являтися перші статті про групу, а один з хмельницьких телеканалів вперше показав гурт "Марсель" по телебаченню. 5 березня "Марсель" запрошують у Тернопіль, виступити на площі на одній сцені з гуртом "С.К.А.Й.", людей на концерті було близько п’яти тисяч, "Марсель" вперше виступав перед такою кількістю слухачів. Після виступу з хлопцями фоткалися дівчата і брали автографи. Тепер "Марсель" трохи знали не тільки в Хмельницькому, але й у Тернополі. 18 березня гурт запрошують у Кам’янець-Подільський, де хлопці виступили також на площі, але довелось виступати для тих кому вже далеко за... І більшість людей не зрозуміли тої музики, яку хлопаки грали на той момент (трохи важкувато було сприймати hard core бабусям та дідусям). На наступний день, 19 березня група виступає в Хмельницькій обласній філармонії, разом з учасниками телепроекту "Шанс". Після цього концерту гурт запрошують на телепередачу на один з місцевих телеканалів, після чого хлопців почали впізнавати на вулицях міста, а також в групи беруть перше інтерв’ю і на обкладинці однієї з газет з’являється фото банди. За виступ у філармонії, "Марсель" отримує перший гонорар від організаторів концерту. Також в Хмельницькому музичному форумі вперше заговорили про новий гурт "Марсель", який на протязі декількох місяців зробив набагато більше, ніж більшість молодих Хмельницьких гуртів, на протязі декількох років. На будинках міста з’явилися написи Марсель, написані мабуть щойно з’явившимися фанатами банди.
Далі хлопці працюють на репетиціях над створенням трьох нових пісень, але Тоха (DJ Кран) почав забивати на репетиції (напевно чогось перекурив) і якось відшився від групи. 18 травня гурт виступає у Хмельницькому національному університеті, але вже без ді-джея. Концерт був присвячений пам’яті загиблих від СНІДу, на якому гурт заграв 10 пісень і був у ролі хедлайнерів. Після концерту в університеті, гурт готується до запису перших п’яти пісень на одній з хмельницьких студій, а також "Марсель" запрошують виступити на Дні Молоді на Хмельницькій площі.
Але в цей час банду спіткають невдачі і починається період занепаду. Дмитро Мацуца поїхав відвиснути на якийсь фестиваль у місті Рівне і там забухав. Приїхавши до Хмельницького, він вирішує поїхати на невизначений термін у Львів, звідки в найближчий час не збирався повертатись. Так у гурті не стало барабанщика. Запис на студії і виступ на площі група відміняє. Через два тижні після невдалих спроб відновити репетиції, з гурту йде гітарист Сергій Костюк, мотивом послужило те, що Карташов вирішує змінити стиль музики групи з важкої, на більш легку та мелодійну, поширену серед українського слухача. Залишились Олексій Карташов і Олександр Цепульов.
Початок нового життя
Через місяць після вище згаданих подій, Олексій через знайомих знаходить нового гітариста Берегея Василя. Ось про цього гітариста можна сказати, що він справжній віртуоз, кароче чувак з гітарою виробляв такі викрутаси, що просто цево, тойго, кароче обше. І ось настала пам’ятна дата 6 вересня – день народження гурту. Карташов, Цепульов і Берегей зібралися вперше разом і кльово відсвяткували свій день народження, попили трохи пива, а Карташову наливали горілки, тому що як каже Олексій, він не п’є пива, бо зі слабоалкогольних напоїв вживає тільки кока-колу або горілку. Наприкінці вересня група починає репетиції, на яких була присутня поки що, тільки свята трійця – Олексій Карташов, Олександр Цепульов і Василь Берегей.
На початку жовтня, випадковість звела Олексія Карташова з клавішником Мозолюком Романом. Рома був єдиною людиною в групі, хто мав музичну освіту, він вражав усіх присутніх на репетиціях своїми музичними термінами, усілякими там тріолями, "чотириолями", "фольклорно-класичними сексто-кварто-терційними квінтолями" і так далі. Основні учасники гурту були зібрані, крім барабанщика, а також не вистачало ді-джея.
І ось наприкінці жовтня у групі з’являється один з учасників, якого не вистачало – DJ Зьома (звуть Макс, а от фамілія історії не відома). Макс наймолодший учасник гурту, але він прикольний чувак і його ідеї та здібності, дозволили йому внести у розвиток групи свою модну нотку. До моменту появи у банді Макса, група вже встигла зробити 5 абсолютно нових пісень, а з приходом ді-джея почався запис цих пісень на одній з Хмельницьких студій (все писалося вживу крім барабасів, вони робились на компутері). Звукорежисером запису був Олег Бурбела, гітарист відомої в Україні групи "Мотор’ролла". Запис тривав два місяці, але результат вийшов настільки вдалий, що одну з пісень під назвою "Де я і де ти", взяли для ротації декілька хмельницьких радіостанцій і запустили її в ефір. А також два відомі в Хмельницькому ді-джеї – DJ Tarska i DJ Zolochevskiy, зробили реміксовані варіанти цеї пісні і стали крутити її у нічних клубах міста. Залишилось тільки знайти нового барабанщика і почати підготовку до концертів, на які вже наступної весни була запрошена група "Марсель".
Далі як не дивно знову був Новий Рік, після якого доля посміхнулася і Олексій Карташов знаходить кльового барабанщика – В’ячеслава Шимкова, який якщо можна так сказати, просто випадково впав на голову банді і як не дивно, саме у той момент коли тягнути з пошуками барабанщика вже не було як, тому що треба було починати підготовку до концертів. Слава до вступу в "Марсель" грав в декількох бандах і досить непогано справлявся з обов’язками драмера, але як він розповідав, йому ніде не давали розвернутись і повставляти в пісні якісь свої збивки, фішки. Кароче не давали розвиватись, а от "Марсель" навпаки був за розвиток. Таким чином і відбулося оновлення гурту і почався новий етап розвитку.
Початок репетицій у повному складі
Наступив дійсно шалений етап розвитку гурту. Слава Шимков з перших днів почав віддаватись репетиціям і усі в групі відчули переваги звучання групи з живими барабанами. І отут пішло й поїхало, і завертілось. "Марсель" почав з нового боку підходити до розбирання вже зроблених пісень, а також хлопці почали робити нові, ще більш мелодійні і цікаві пісні. В середині квітня, коли були зроблені шість нових пісень, було прийнято рішення записати їх на студії. Незмінною залишалась і студія де записувались пісні і звукорежисер – Олег Бурбела. А ще одним з важливих моментів розвитку гурту було те, що почалась підготовка матеріалів для створення сайту, який по планах повинен був з’явитись наприкінці червня. Почалось написання історії банди і біографій її учасників, а також була проведена якісна фото-сесія з професійним фотографом Сергієм Реверою. Ну, а завдяки пісні що вже грала по радіві, до гурту прокинулась цікавість не тільки в музичних колах міста, але й журналістів, і інтерв’ю в житті групи стали взагалі звичним ділом. На протязі одного місяця, на репетиції до хлопців завітали близько п’яти хмельницьких газет, які надрукували в своїх виданнях статті про гурт, а також фотографії команди. Ну а "Марсель" продовжував працювати і створювати нові пісні для майбутньої програми, з якою збирався предстати перед людьми в найближчі два місяці.
І ось наприкінці квітня гурт запрошують виступити в один з найкращих клубів міста, де "Марсель" відлабав просто на ура програму з десяти пісень, а також ще дві пісні на біс. Після виступу хлопцям навіть дарували квіти, чого раніше не було, звичайно все закінчувалось просто роздаванням автографів. Одразу після виступу гурт запрошують ще на два концерти на центральній хмельницькій площі.
Після концерту гурт розриває професійні стосунки з басистом Олександром Цепульовом, причина була в тім, що Сашко на той момент грав ще в одній банді і почав пропускати репетиції та й взагалі якось перестав справлятись зі своїми обов’язками. Олексій Карташов запрошує в гурт нового басиста, яким став Костянтин Порадний. За три неділі до наступного концерту, Костянтин що ошаленілий займався вдома та на репетиціях і довів усьому гурту, що чудово справляється з завданням.
25 травня хлопці просто розривають натовп на концерті присвяченому дню народження радіостанції "Поділля Центр". Дійство проходило на хмельницькій площі, "Марсель" виступали на одній сцені з гуртами "Хвилю тримай" та "Мотор’ролла", увесь концерт транслювався в прямому ефірі на одному з місцевих телеканалів. Після виступу групу запрошують на передачу в прямому ефірі на радіостанцію "Поділля Центр".
Через декілька днів після концерту від "Поділля центр", "Марсель" запрошують прийняти участь у концерті на честь дня народження однієї з хмельницьких газет, на одній сцені з гуртом "Скрябін". Але організація концерту була на дуже низькому рівні, не було навіть саунд чека. "Марсель" не виступають, і як виявилось правильно, звук навіть під час виступу "Скрябіна" був просто паршивим. Після цих подій гурт засідає у студії, де продовжує працювати над записом нових пісень.
На початку червня, групу запрошують у місто Тернопіль, де 26 червня "Марсель" виступає у ролі гостей програми. У Тернополі хлопці відпрацювали програму у 8 пісень та заграли ще одну на біс. До речі "Марсель" був єдиним гуртом зі всього концерту, який народ просив заграти на біс. Виступ вийшов настільки вдалий, що людей почало підривати вже на першій пісні, а попустило тільки після виступу гурту.
До середини липня "Марсель" допрацьовує на студії запис нових шести пісень, після чого гурт вирішує взяти три недільну відпустку. На початку серпня всі учасники гурту починають з’їжджатись до міста і починають працювати над новими піснями для напрацювання півторагодинної програми. А також звукорежисер, за час відпустки хлопців, встиг зробити зведення та мастеринг запису нових пісень, одну з яких наприкінці серпня "Марсель" презентував в прямому ефірі на радіостанції "Поділля-Центр", після чого пісня пішла в ефір по радіостанціях всієї України.
В кінці вересня нарешті з'явився сайт гурту в інтернеті. Гурт продовжують запрошувати на усілякі концерти та виступи.
Джерело: marsel.com.ua